slo poziom2


Piesza Pielgrzymka z Wadowic na Jasną Górę 2021 - INFORMACJE

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, kiedy to Wadowicka Pielgrzymka (34 prim) odbyła się w sposób duchowy i tylko w ostatni dzień weszliśmy na Jasną Górę, by przytulić się do naszej Mamy i spojrzeć w Jej czułe oczy, w tym roku Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sposób tradycyjny. W dniach 14-19 lipca 2021 roku, po raz 35 Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy na szlak.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ, zaczerpnięte od sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy przeżywać w tym roku. Chcemy wpisać się w życie i duchowość dwóch świętych minionego stulecia – św. Jan Paweł II i Prymas Tysiąclecia, którzy prowadzili nas po drogach codzienności w kierunku nieba pod płaszczem Maryi.

Trudne doświadczenia minionego czasu w kraju i na świecie jeszcze bardziej powinny wzmocnić naszą modlitwę do Boga. Historia zaś Polski i świata wskazuje, że wiele razy w najbardziej trudnych chwilach ludzie zwracali się w modlitwie do Pana Boga i została ona wysłuchana. Warto przypomnieć również, że narodziny Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej w 1711 roku, czyli 310 lat temu przypadły akurat w czasie trwającej zarazy.

Pielgrzymując do Jasnogórskiej Pani prosić będziemy o Jej wstawiennictwo i łaski dla naszej ojczyzny i dla nas samych, polecając wszystkie intencje, które będziemy ze sobą nieść, jak również te powierzone nam przez innych.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi, możemy zorganizować pielgrzymkę w sposób tradycyjny z zachowaniem zaleceń sanitarnych, które pozwolą na bezpieczne przejście i przebieg całego wydarzenia. Szczegółowe informacje organizacyjne są dostępne na stronie: www.wadowicejp2.pl oraz na profilu Facebook – Bazylika Wadowice oraz Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Już dziś zachęcamy, aby przez modlitwę włączyć się w przygotowanie pielgrzymki oraz jej bezpieczny przebieg. Wędrując na Jasną Górę z Wadowic – miejsca, gdzie urodził się i wzrastał św. Jan Paweł II pragniemy włączyć się w dziękczynienie składane Bogu za życie i pontyfikat naszego świętego rodaka oraz za Prymasa Tysiącleci, który przez Maryję pokazywał nam drogę do świętości. Pragniemy prosić Boga, za wstawiennictwem Jego Matki – Maryi, aby oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo, błogosławił nam i pomagał, abyśmy każdego dnia zdobywali świętość i pozwolili Duchowi Świętemu odmieniać oblicze naszego życia. Zgłębiając duchowe dziedzictwo Ojca Świętego św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia chcemy uczyć się całe swoje życie powierzać Bogu przez ręce Maryi.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Wadowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zarówno w sposób tradycyjny, jak również do duchowego pielgrzymowania. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 11 lipca oraz w poniedziałek i wtorek, będzie można w Bazylice złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.

Do zobaczenia na szlaku. Maryjo idziemy do Ciebie!!!

Ks. Adam, przewodnik

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 1. 1. W pielgrzymce może uczestniczyć do 300 osób wliczając w to osoby duchowne oraz posługujące w zabezpieczeniu pielgrzymki, jak również bazę i organizatorów, do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione – powinny posiadać przy sobie certyfikat zaszczepienia.
 2. 2. W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe bez żadnych objawów chorobowych.
 3. 3. W momencie zapisu na pielgrzymkę każdy pielgrzym podpisuje oświadczenie o zobowiązaniu do przestrzegania w trakcie pielgrzymki aktualnie obowiązujących reżimów epidemicznych i oświadcza, że w razie ich naruszenia ponosi odpowiedzialność prawną – wzór takiego OŚWIADCZENIA, jak również oświadczenia RODO będzie dostępne przy zapisie, które pielgrzym podpisane przekazuje organizatorom.
 4. 4. Noclegi będą w dotychczasowych miejscach z jednym wyjątkiem – nie śpimy w Żuradzie tylko
  w Olkuszu na osiedlu. Do dyspozycji mamy szkoły i remizy – preferowane są noclegi w namiotach – mamy zapewnione zabezpieczenie sanitarne i dostęp do bieżącej wody – warto mieć własną miedniczkę do mycia.
 5. 5. Nie zaleca się noclegów na kwaterach prywatnych – chyba, że są to stałe kwatery za zgodą – pielgrzyma, organizatora i gospodarzy.
 6. 6. Organizatorzy zapewnią w ciągu dnia dostęp do bieżącej wody, aby jak najczęściej myć ręce, mydło, ręczniki papierowe oraz środki do dezynfekcji.
 7. 7. Zarówno na postojach jak również w miejscach noclegowych będą dostępne toalety.
 8. 8. Każdy pielgrzym jest zobowiązany do posiadania środków sanitarnych i dezynfekujących na własny użytek.
 9. 9. Pielgrzymka będzie odpowiednio zabezpieczona medycznie zarówno w sprzęt jak również w personel sanitarny przeszkolony w procedurach Covid 19.

10. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce tylko pod opieką rodzica.

11. Zapisy na pielgrzymkę będą 9 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w parafii św. Piotra oraz w dniach 10 – 12 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym przy parafii Ofiarowania NMP
w Wadowicach

12. Koszt pielgrzymki:
- osoba dorosła - 70 zł,
- osoby od 6 do 15 roku życia – 60 zł,
- do 6 roku życia za darmo,
- Autokar powrotny (dla chętnych) – 30 zł.

13. Jak co roku będzie możliwość pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę na przywitanie pielgrzymów
i Mszę Świętą w poniedziałek 19 lipca – szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

PIELGRZYMOWANIE DUCHOWE

 1. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 11 lipca 2021 oraz w poniedziałek i wtorek, będzie można w kościele złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.
 2. Dla osób nie mogących z różnych powodów uczestniczyć w pielgrzymce tradycyjnej będzie możliwość łączenia się z nami on-line przez media społecznościowe – Msza Święta, konferencja oraz inne wydarzenia i nabożeństwa.

Kontakt z organizatorami:

ks. Adam Kurdas – przewodnik – 784 015 320
p. Jan Glanowski – koordynator – 505 100 785

 


 
galeria_parafia_2.jpg