Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Wielkiego Postu

24 III 2019 r.

„W mocy Bożego Ducha”

dzisiaj:

16.15 / w kaplicy / - Droga Krzyżowa

17.00 / w kościele/ - Gorzkie Żale /ofiara na kwiaty do Bożego Grobu/

w Zawadce:

14.15 Droga Krzyżowa ; 15.00 Gorzkie Żale

święci tygodnia:

poniedziałek:

uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Dzień też przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia.

18.00 Msza święta dziękczynna za życie każdego z nas.

W tym dniu rozpoczyna się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Zachęcamy do włączenia się do modlitwy w intencji każdego poczętego życia.

Zgłoszenia do tej modlitewnej wspólnoty w zakrystii.

w tym tygodniu:

środa

18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Fatimskiej

czwartek:

9.30 Droga krzyżowa

10.00 Msza święta

piątek:

Droga Krzyżowa

7.30

16.30 Droga Krzyżowa / z udziałem dzieci /

17.30

19.00 /w kaplicy /

w Zawadce – 17.00

„24 godziny dla Pana

W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę.

W ten sposób będzie realizowana inicjatywa „24 godziny dla Pana”.

To jest czas dla Pana, ale tak naprawdę to jest czas również dla nas. Inicjatywa ta jest okazją do tego, by powoli, bez pośpiechu zatrzymać się, by podjąć refleksję nad swoim życiem i spotkać się z Panem Bogiem.

W naszej parafii nocną i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy po drodze krzyżowej w piątek od 20.00  do 6.30  w kaplicy Chrystusa Króla.

W sobotę adoracja przez cały dzień / do 18.00 / w kościele.  Adoracja w ciszy.

spowiedź w piątek do 24.00.

Na adorację od pół nocy prosimy wpisywać się w zakrystii, by być zrazem „strażnikiem Eucharystii ” pilnującym Najświętszy Sakrament.

sobota:

8.00 – 12.00 rekolekcje dla uczniów Szkoły Specjalnej.

19.00 Droga Krzyżowa na Golgocie


w przyszłą niedzielę:

IV Niedziela Wielkiego Postu „ Gaudaete” – „Radości” - z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Ostatnie tygodnie Wielkiego Postu to czas rekolekcji i spowiedzi wielkanocnej.

W naszej parafii rekolekcje od 7 kwietnia a spowiedź wielkanocna w sobotę 13 kwietnia.

14.00 spotkanie dla Pielgrzymów udających się do Włoch w sierpniu / I wpłata pieniężna /

W sali w podziemiach kościoła będzie można nabyć Baranki wielkanocne Caritas, paschaliki i kartki wielkanocne.

O. Cecylian, który był z nami tydzień temu dziękuje z ofiarę, dla swojej parafii na Ukrainie./ 13.418 zł. / „ Bóg zapłać!/

Ofiara od Róży zel. Bzduła Barbara na nasze cele parafialne – 450 zł.

Msza święta na majowej Fatimie.

 

Podsumowanie „Owieczek”

Po 18

Czaicka Katarzyna, Rokowska Paulian, Rokowski Jan, Balon Szymon, Balon Wiktoria, Głowacka Zuzanna, Nizio Amelia, Skawińska Oliwia, Stopa Kacper,

Czaicka Katarzyna, Rokowska Paulian, Rokowski Jan, Balon Szymon, Balon Wiktoria, Głowacka Zuzanna, Nizio Amelia, Skawińska Oliwia, Stopa Kacper,

Po 17

Leńczowski Bartłomiej, Węglarz Emilia, Węglarz Kamila, Woźniczka Natalia,

Po 16

Linca Natlia,

Po 15

Czycz Franciszek, Maciejczyk Michał.

 

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: radosnej, bolesnej, chwalebnej lub światła (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz modlitwy umieszczonej w Deklaracji w intencji dziecka i jego rodziców.

Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia:

Dodatkowymi postanowieniami mogą być np. częsta spowiedź i Komunia święta adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy (litanie, nowenny, koronki…). Należy podejmować postanowienia realne, mając na uwadze indywidualne możliwości ich wypełniania.

Duchowa Adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Jako bardzo konkretny, bezinteresowny i osobisty dar (modlitwy, ofiary i post), pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Ucząc systematycznej modlitwy i pozytywnego działania pogłębia kontakt z Bogiem. Pomaga odkrywać głęboki sens zaniedbanych praktyk ascetycznych. Może się stać czynnikiem odrodzenia wspólnej modlitwy i miłości w rodzinie.

Kto może podjąć duchową adopcję?

Każdy: osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni, kobiety, ludzie w każdym wieku. Jedynie dzieci podejmują ją pod opieką rodziców.

Modlitwa w intencji życia.
O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet – ofiary nieludzkiej przemocy, starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość.
Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie.

Św.. Jan Paweł II

 

„24 godziny dla Pana

W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę.

W ten sposób będzie realizowana inicjatywa „24 godziny dla Pana”, do której zachęcał Ojciec Święty Franciszek.

– To jest czas dla Pana, ale tak naprawdę to jest czas również dla nas. Inicjatywa ta jest okazją do tego, by powoli, bez pośpiechu zatrzymać się, by podjąć refleksję nad swoim życiem i spotkać się z Panem Bogiem.

Ojciec Święty podkreśla, że wiele osób powraca dziś do Sakramentu Pojednania i odnajduje w nim często drogę powrotu do Pana, „aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu”.

W naszej parafii całodzienną i nocną adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy od 20.00 w piątek do 6.30 w kaplicy Chrystusa Króla.

W sobotę całodzienna adoracja  N. Sakramentu w kościele .

 


 
galeria_parafia_4.jpg