Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29. Niedziela Zwykła 17 X 2021 r.

  

Dzisiaj:

Na Mszy św. o 13.00 uroczyste rozpoczęcie formacji i rozdanie indeksów dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

O 17.15 nabożeństwo różańcowe.

O 17.30 wyjazd pielgrzymów na nocne czuwanie na Jasnej Górze w ramach dziękczynienia za 30-lecie konsekracji naszego kościoła i koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek: święto św. Łukasza, Ewangelisty; jest to dzień imienin posługującego na naszej parafii ks. Łukasza Piórkowskiego – dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

Wtorek: bł. Jerzego Popiełuszko, prezbitera i męczennika

Środa: uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa

Piątek: uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego i miasta Wadowice; z okazji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Spotkania do bierzmowania:

Od poniedziałku rozpoczynają się spotkania do bierzmowania. Informujemy, że jest jeszcze możliwość dołączenia do grupy, która będzie miała spotkania w czwartek o 17.00.

 

Wypominki:

Na wypominki roczne i jednorazowe, które będą czytane od listopada br. przyjmujemy w kancelarii w godzinach jej funkcjonowania. Można je składać także do skrzynki, która jest wystawiona przy świeczniku przed obrazem Bożego Miłosierdzia. Kartki na wypominki znajdziemy przy stoliku z prasa katolicką.

W kopercie na kartce zapisujemy imię i nazwisko zmarłego W MIANOWNIKU oraz godzinę, na której mają być czytane wypominki. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Akcja „Znicz”:

Parafialna Grupa Młodzieżowa od przyszłego tygodnia będzie rozprowadzać znicze. W niedzielę, 24 października przy kościele, a od 28.10. do 02.11. na cmentarzu. Dochód-ofiary z tej sprzedaży zostaną przekazane na dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Rzymu śladami św. Jana Pawła II.

Kult ks. Jerzego Popiełuszki:

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki pana Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele przejmującą wystawę o ks. Jerzym, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można też nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań bł. ks. Jerzego.

O 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Eucharystii procesja do pomnika w parafialnym ogrodzie.

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu do skarbony przed kościołem na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach współpracy z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 7 452 zł.

Bóg zapłać za ofiarę od Róż Różańcowych z Chobotu z zel. Krystyną Radwan – 350 zł oraz z zel. Heleną Baklarz - 350 zł. Msza św. w intencji Członkiń tych Róż i ich rodzin oraz za zmarłych z tych Róż na środowej nowennie 27 X 2021 r.

 


 
kosciol_tyl.jpg