Ogłoszenia parafialne

1 NIEDZIELA ADWENTU

29 XI 2020 r.

„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”

 

Dzisiaj:

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem przewodnim są słowa; „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. O 17.30 Nieszpory.

Przez cały Adwent Msze św. w tygodniu będą sprawowane w następującym porządku:

6.00 Roraty dla dorosłych z kazaniem

6.50 Msza adwentowa

17.00 Roraty dla dzieci z kazaniem (tylko w kościele parafialnym w Wadowicach, nie będzie Rorat w Zawadce) (NIE MA MSZY ŚW. o 18.00).

Roraty w tym roku przybliżą nam tajemnicę Mszy Świętej. Nauczymy się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Dowiemy się, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa. Poznamy ludzi, dla których Msza Święta była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością.

 

Święci tygodnia:

poniedziałek: święto św. Andrzeja, Apostoła;

środa: bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera;

czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

piątek: św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła; św., Barbary , dziewicy
i męczennicy;

niedziela: św. Mikołaja, biskupa;

W tym tygodniu:

środa: o 16.30 różaniec z Rodziną Radia Maryja, następnie o 17.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Fatimskiej.

czwartek: Pierwszy czwartek miesiąca. O 9.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Świętego Jana Pawła II. O 10.00 Msza święta.

O 17.00 Msza święta z godziną święta w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

piątek: Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 oraz po południu od godz. 15.00.

Msze święte w tym dniu o 6.00, 6.50, 16.00 i 17.00.

sobota: Z okazji pierwszej soboty miesiąca o 6.50 Msza święta z różańcem i modlitwami duchowej adopcji dziecka poczętego. O 10.00 w kościele Msza Święta dla chorych i starszych wiekiem.

 

do chorych:

Do chorych w domach udamy się w piątek i sobotę. Prosimy o potwierdzenie adresów chorych w zakrystii lub kancelarii. Będzie to możliwość spowiedzi i Komunii świątecznej dla chorych. Z racji pandemii prosimy o rozważne podejmowanie decyzji.

 

Konkurs Lampionów Adwentowych:

Zapraszamy dzieci na Roraty o 17.00. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie lampionów. Organizujemy w tym roku konkurs na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany lampion. Szczegóły konkursu w poniedziałek na stronie internetowej i facebook`u parafialnym.

 

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych:

Wzorem lat ubiegłych organizowany jest również konkurs szopek bożonarodzeniowych. Szopki należy przynieść do kościoła w sobotę 19 XII. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 20 XII na Mszy św. o 11.30.

 

Opłatki i świece Caritas:

W związku z pandemią koronawirusa opłatki nie będą rozprowadzane bezpośrednio do mieszkań. Możliwość ich nabycia będzie po każdej Mszy św. niedzielnej w podziemiach kościoła od przyszłego tygodnia.

Myśląc o świętach Bożego Narodzenia, myślimy także o tych którym pomagamy ze środków corocznie zbieranych w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Dlatego gorąco zachęcamy do nabywania świec Caritas, które będą dostępne razem z opłatkami w podziemiach kościoła oraz w zakrystii.

 

 


 
galeria_parafia_17.jpg