Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Adwentu

4 XII 2016 r.

„ Idźcie i głoście „

 

dzisiaj:

Pierwsza niedziela miesiąca.

Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ofiara na malowanie kościoła.

także:

Dzień modlitwy za Kościół  na Wschodzie.

Wsparciem dla parafii na Ukrainie, Rosji, Białorusi, Kazachstanie są ofiary pieniężne, które można złożyć do skarbony przed kościołem.

11.30 Msza święta w intencji Górników i pracowników rozdzielni gazu w Wadowicach w dniu ich Patronki – św. Barbary

16.00 Msza święta z okazji „Roczku chrztu” i dla Przedszkolaków .

* 17.30 Nieszpory

2.

święci tygodnia:

wtorek:

św. Mikołaja, bpa

spotkanie ze świętym – o 16.00 / w sali teatralnej /. Kontakt rodziców ze św. Mikołajem – w poniedziałek o 17.00 w kancelarii parafialnej .

środa:

św. Ambrożego, bpa i doktora K-ła

piątek:

św. Jana Diego, / święty, któremu objawiła się Matka Boże w Guadelupe /Meksyk /

3.

w tym tygodniu;

poniedziałek:

9.00 / w kaplicy/ Msza święta z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych

środa:

16.30 Różaniec w intencji Radia Maryja i TV Trwam

17.00 Roraty z nowenną do Matki Bożej Fatimskiej

ofiara na Radio Maryja, które od 25 lat jest w naszych domach

czwartek:

uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Msze święte: 6.00 – 6.50 – 10.00 – 17.00 / w Zawadce o 16.00 /

4.

w przyszłą niedzielę:

3 Niedziela Adwentu „ Gaudete” / „radości” / .

10.00 Msza święta za Ojczyznę

dzieciom z klas III poświęcimy łańcuszki i medaliki

szkoła 5 – 10.00

szkoła 1 – 11.30

w Zawadce – 8.30

17.00 spotkanie dla rodzin w ramach duszpasterstwa w rodzinie.

5.

Roraty: codziennie: 6.00 – 6.50 /ze śniadaniem od poniedziałku do piątku / /  - 17.00

w Zawadce: wtorek- czwartek - sobota – 16.00 /

6.

Konkurs szopek, Kolęd i Pastorałek:

Szopki – na konkurs należy przynieść 17 XII grudnia

Kolędy i Pastorałki / dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum z dekanatów wadowickich /-

zgłoszenia na adres naszej parafii do 16 grudnia.

7.

nauki przedmałżeńskie:

od przyszłej niedzieli / 11 XII / - początek o 14.00 / zapisy na pierwszej nauce /

8.

opłatki i kalendarz parafialny:

rejonowych prosimy by odebrali opłatki w najbliższą sobotę lub w niedzielę

w wieży będziemy rozprowadzać „świeczki” – w ramach akcji adwentowej - wigilijne dzieło pomocy dzieciom ; kartki świąteczne i inne pamiątki świąteczne.

9.

7 grudnia o 18.00  - spotkani w sali z Doktorem Piotrem Kardaszem.

Biolog, pedagog, dziennikarz, autor wielu prac naukowych i publikacji przyrodniczych.

Sam twierdzi że jego życiową pasją jest szerzenie wiedzy dotyczącej zdrowia. Doktor poruszy tematy: alergia, borelioza, bóle kości i stawów, cukrzyca, depresja, migrena, nowotwory, choroby serca i inne schorzenia dorosłych i dzieci. Oraz opowie jak sobie z nimi radzić. Koszt udziału w konferencji to 20zł. rezerwacja biletów w kancelarii lub pod numerem telefonu na plakatach.

10.

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W niedzielę, 4 grudnia, już po raz siedemnasty obchodzony będzie w Kościele Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Pomocy Kościołowi na Wschodzie bp Antoni Dydycz zwrócił uwagę, że obchodzony 4 grudnia Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie jest okazją do okazania życzliwości dla wszystkich sióstr i braci żyjących na Wschodzie. Hierarcha podkreśla, że są oni nam bliscy z racji na liczne wspólne doświadczenia, zwłaszcza historyczne. „Dzięki naszej hojności mieszkańcy Wschodu będą mogli radośniej i ufniej przeżywać nadchodzące święta Bożego Narodzenia, a także z większym spokojem patrzeć w przyszłość” – podkreślił biskup senior.
Hierarcha zachęcił, aby w najbliższą niedzielę każdy pamiętał o braciach mieszkających na Wschodzie. „Zamieńmy, choć na kwadrans, nasze pokoje na kaplice i pomódlmy się za tych, którzy nieraz znosić muszą wewnętrzne i zewnętrzne zniewolenia” – podkreślił przewodniczący Zespołu.
Podczas konferencji prasowej zaprezentowano także sprawozdanie z całorocznej działalności Zespołu. Według zaprezentowanych danych, podczas ubiegłorocznej zbiórki na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie, zebrano ponad 2,25 mln złotych. Większość zebranych funduszy przekazano na budowę i prace remontowe kościołów, kaplic, domów parafialnych, katechetycznych i zakonnych, a także na wyposażenie i pokrycie kosztów funkcjonowania ośrodków duszpasterskich i klasztorów, świetlic środowiskowych, przedszkoli i domów opieki.
Zebrane fundusze posłużyły również na zakup niezbędnych pomocy katechetycznych, wyposażenie liturgiczne kościołów i kaplic. Dzięki specjalnej dotacji młodzież ze Wschodu mogła liczniej wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. „Łącznie w 2016 roku dofinansowano 312 projektów” – informuje ks. Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Szef zespołu KEP opowiedział o powstającej właśnie inicjatywie solidarności modlitewnej z Kościołem na Wschodzie. Most modlitewny ma polegać na nawiązywaniu kontaktów między konkretnymi parafiami w Polsce i w rosyjskiej diecezji św. Józefa w Irkucku. Celem inicjatywy, która ruszy jeszcze przed końcem roku, jest wzajemna modlitwa, podjęcie duchowej opieki i poznawanie nawzajem swojej historii, kultury i realiów codziennego życia. W ślad za duchowym towarzyszeniem, rozwijać się będzie wsparcie materialne i wzajemne odwiedziny parafian w Polski i Rosji. Ważnym wymiarem mostu modlitewnego ma być też pamięć o Polakach, którzy zostali zesłani lub wyemigrowali na Syberię.
Z kolei albertynka, s. Taida Lolo opowiedziała o działaniach sióstr albertynek w krajach Europy wschodniej, a o Kościele na Syberii, widzianym oczami reportera, mówiła Dorota Abdelmoula z Katolickiej Agencji Informacyjnej. Dziennikarka KAI zwróciła uwagę, że tym, czego mieszkańcy Wschodu oczekują od Polaków jest przede wszystkim towarzyszenie i pamięć. Opowiedziała również o szacunku, jakim mieszkańcy Syberii darzą Polaków.
Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie obchodzony jest co roku w II niedzielę Adwentu, która w tym roku przypada 4 grudnia. Tego dnia Mszę radiową w kościele św. Krzyża w Warszawie o godz. 9.00 odprawi biskup piński, Kazimierz Wielikosielec. Tego dnia o 13.00 hierarcha będzie sprawować także Mszę w kościele Najświętszej Maryi Panny na stołecznym Wrzecionie. Liturgia będzie transmitowana przez Telewizję Polonia.
Obchody Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie zakończy Apel Jasnogórski na Jasnej Górze.  / KAI/

 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: .

Do parafii archidiecezji krakowskiej dotarło już około 168 tysięcy dużych i małych wigilijnych świec. Stamtąd, mamy nadzieję, trafią na świąteczne stoły, a ofiary za nie pomogą krakowskiej Caritas zorganizować wakacje i ferie dla dzieci z ubogich rodzin oraz utrzymać placówki służące dzieciom. W tym roku WDPD realizowane jest pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. Dzięki akcji na polskich stołach co roku płoną dziesiątki tysięcy świec z logo Caritas, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin. Mieszkańcy Małopolski od wielu lat pozwalają krakowskiej Caritas rozprowadzić rekordową ilość wigilijnych świec. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Płomień wigilijnej świecy jest czytelnym znakiem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa w Polsce i na świecie. Ofiary za świece przeznaczone zostaną na organizację ferii i wakacji dla ubogich dzieci, pomoc najuboższym rodzinom w parafiach, dożywianie dzieci oraz dofinansowanie placówek służących dzieciom, prowadzonych przez krakowską Caritas. Tradycyjnie 10 groszy z ofiary za każdą świecę przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy. W tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Bliskiego Wschodu, głównie z Syrii i Iraku

 

 


 
kosciol_tyl.jpg