Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna 9 V 2021 r.

 

 

Dzisiaj:

Ze względu na zmianę przez władze naszego kraju dotyczącą ilości osób mogących przebywać w kościele, informujemy, że dziś NIE BĘDZIE dodatkowej Mszy św. o 14.30.

Nabożeństwo majowe o 17.30.

Od jutra rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. dawne Dni krzyżowe.

Od poniedziałku do piątku Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w naszej kaplicy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kościół w tych dniach będzie zamknięty z powodu przygotowań do czwartkowego dziękczynienia.      
Do indywidualnej modlitwy w ciągu dnia zapraszamy do kaplicy.

 

W tym tygodniu:


Czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; 40. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II;  
Uroczysta i jedyna Msza św. z nabożeństwem fatimskim będzie w ogrodzie parafialnym o godzinie 10.00, przewodniczył jej będzie J.E. bp Jan Zając. Nie będzie nabożeństwa fatimskiego na Mszy św. o 18.00. Eucharystia będzie transmitowana na parafialnym facebooku; o 9.15 nasze modlitwy rozpoczniemy wspólnym różańcem. Można przynieść krzesełka.       
O 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w 40. rocznicę zamachu na Jana Pawła II. Transmisja w TVP3.

“Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają” – tymi słowami o 20.15 w TVP1 rozpocznie się transmisja na żywo z naszego kościoła. Wydarzenie “Modlę się i przebaczam”, będzie hołdem wdzięczności za pontyfikat i ocalenie życia Ojca Świętego.
Piątek: święto św. Macieja Apostoła.

Sobota: wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy; w tym dniu na Mszach św. o 10.00 i 12.00 dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych i Szkoły Podstawowej w Zawadce przyjmą w naszym kościele po raz pierwszy Pana Jezusa, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.     
Niedziela: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada też święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

Nabożeństwa majowe:

W maju szczególnie czcimy Matkę Bożą odmawiając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30. W Zawadce w dni powszednie o 19.00.

 

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary na odnowienie ławek od Róż Różańcowych:

  • zel. Katarzyna Zawiła – 500 zł
  • zel. Cecylia Januszewska – 400 zł

Msze św. w intencjach Członkiń tych Róż i ich rodzin na środowej nowennie 19 V.

 


 
kosciol.jpg